zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Street art „Bacha na Dvořáka“ a další

Street art „Bacha na Dvořáka“ a další

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Neotřelou guerilla kampaní letos Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha oslovuje mladé publikum, které tak láká do Klubu mladých. Od předminulého týdne se v pražských ulicích objevují motivy vyvedené v růžové a černé barvě pracující v umělecké nadsázce s motivy velikánů klasické hudby. 9-ti metrový Classicbook vyroste v září u Rudolfina. Vedle Antonína Dvořáka tak v kampani figurují Johan Sebastian Bach, Bedřich Smetana, Gustav Mahler či Wolfgang Amadeus Mozart. „Street art je jazyk mladé generace a věříme, že naše vyobrazení osobností klasické hudby jinak, než jsme zvyklí, zaujme i pobaví,“ říká David Suda, zástupce agentury VCCP, z jejíž kreativní dílny kampaň na podporu Klubu mladých festivalu Dvořákova Praha pochází.

V hlavním městě se tak v jednotlivých mini-příbězích setkáme například s Antonínem Dvořákem popíjejícím kávu servírovanou Bedřichem Smetanou se slovy „Je libo Smetanu?“. Anebo motivem Antonína Dvořáka kráčejícím s J. S. Bachem na zádech, které provází text „Bacha na Dvořáka“. S vyvedenými vizuálními stylizacemi věhlasných skladatelů je v hlavním městě možné setkat se na patnácti místech - kampaň využívá legální plochy pro street art (např. v Chotkově ulici, u tramvajových zastávek Těšnov na Florenci či Nádraží Modřany) i billboardy (u metra Skalka, či u obchodního centra Luka.

„Vážná hudba oslovuje posluchače napříč generacemi. Otázka popularizace vážné hudby je samozřejmě předmětem našeho zájmu. Věříme, že má smysl oslovovat mladou generaci způsobem, který ji je vlastní a zároveň zůstat věrni festivalovému obsahu. Mladá generace má na festivalu své důležité místo v sérii Debut na Pražské konzervatoři a v aktivitách pro mladé publikum, které jsou sdruženy v Klubu mladých,“ dodává Dana Syrová, výkonná ředitelka festivalu Dvořákova Praha, který se snaží oslovit potenciální mladé publikum netradiční formou.

Klub mladých festivalu Dvořákova Praha přináší letos vedle obvyklých příznivých cen vstupenek též svěží programovou nabídku. Všichni držitelé platných studentských průkazů a indexů do 26 let se mohou stát členy Klubu mladých Dvořákovy Prahy zdarma. Kromě jiných výhod tak budou moci na festivalové koncerty zavítat za výrazně nižší vstupné. Platí to rovněž o doprovodném programu Setkání po potlesku, který přibližuje klasickou hudbu právě mladým posluchačům. Zájemci se budou moci setkat po koncertech s umělci festivalové řady Debut (Esther Yoo, Ivan Karizna, Denis Kožuchin).

Součástí speciálního programu Klubu mladých je i koncert pod širým nebem v podání komorních souborů HAMU, který se uskuteční 14. září. Tentýž den se bude konat od 18.30 v Sukově síni Rudolfina poutavé vyprávění amerického muzikologa Davida Beveridge: ANTONÍN DVOŘÁK JAK HO NEZNÁTE, zaměřené na málo uváděné Dvořákovy symfonie. Čestným hostem pořadu bude Antonín Dvořák III., jediný žijící vnuk skladatele.

2.9.2013 20:09:02 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Festivaly

Dva sváteční koncerty, dvě země, jeden festival

Tomáš Jamník

Lípa Musica dlouhá léta pořádá koncerty také 28. září, tedy v den patrona české země svatého Václava. Zároveň ...celý článek



Časopis 40 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Vidět filmem

Vidět filmem

Vidět filmem (1/6) - Mistři kamery éry němé
Objevný příběh Jana Kříženeckého a jeho následovníků, kteří na celý článek

další články...